Marlena Michalak


aplikantka radcowska

Specjalizuje się w sprawach związanych z prawem autorskim, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji, ochroną baz danych, ochroną dóbr osobistych i prawem własności przemysłowej. 

Wspiera polskich i zagranicznych klientów w postępowaniach sądowych, w tym w precedensowych sprawach dotyczących naruszeń praw autorskich. Doradza także przy zawieraniu umów i negocjacjach. Reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi w sporach dot. zagadnień regulacyjnych. Prowadzi szkolenia z zakresu ochrony dóbr niematerialnych.

Posiada również doświadczenie w sprawach z zakresu prawa konsumenckiego i konkurencji, e-commerce, ochrony danych osobowych oraz life science. 

Doświadczenie zdobywała w renomowanych polskich i zagranicznych kancelariach prawnych. Pracowała również jako asystent sędziego w XXII Wydziale Własności Intelektualnej SO w Warszawie.

Języki:

  • Angielski
Wykształcenie
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Prawo
  • Universite Libré de Bruxelles, Droit et Criminologie, program Erasmus +
  • Szkoła Praw Nowych Techonologii przy Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza (2020)
  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, aplikacja radcowska

Intellectual property
and media law professionals.

Pl. Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach podrobionych znaków towarowych prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz:

ul. Marokańska 2s lok 4
03-977 Warszawa

tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners