• Zarządzanie portfelami praw

Znaki towarowe oraz inne prawa własności intelektualnej są ważnym składnikiem każdego przedsiębiorstwa. Nawet, gdy  portfolio  znaków znacząco się rozrośnie, pomagamy zadbać o ich  należytą ochronę w Polsce i na całym świecie.

Posiadamy doświadczenie w zarządzaniu portfelami znaków dużych podmiotów, które powierzają nam zarządzanie nawet kilkudziesięcioma znakami. Wymaga to doskonałej organizacji oraz umiejętnego koordynowania działań. Współpracujemy z siecią sprawdzonych i renomowanych kancelarii zagranicznych działających na najbardziej newralgicznych rynkach, tj. w USA, Chinach, Indiach i w innych miejscach na całym świecie, gdzie docierają towary lub usługi polskich przedsiębiorców.

Zapewniamy pełną obsługę prawną w zakresie ochrony znaków towarowych, innych oznaczeń odróżniających, a także wzorów.

Doradzamy również w zakresie optymalnego i kompleksowego zarządzania prawami we współpracy z doradcami podatkowymi i rzeczoznawcami majątkowymi.

W szczególności:


monitorujemy krajowe, europejskie i światowe rejestry oraz rynki w celu wychwycenia naruszeń praw naszych klientów („trademark watching),

prowadzimy badania portfolio znaków i wzorów w celu doboru najlepszej strategii ochrony („due diligence),

dokonujemy wpisów i zmian w rejestrach, w tym cesji praw, licencji, zmiany adresów, zmiany firmy itd.,

monitorujemy okres ochrony i wnosimy opłaty związane z jego przedłużeniem,

przygotowujemy m.in. umowy licencyjne, umowy cesji, umowy zastawów, listy zgody.


Intellectual property
and media law professionals.

Pl. Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach podrobionych znaków towarowych prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz:

ul. Marokańska 2s lok 4
03-977 Warszawa

tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners