• Towary podrobione

Wieloletnia współpraca z organami ścigania oraz gromadzone przez lata doświadczenie, pozwala nam skutecznie i szybko usuwać z rynku towary podrobione.

Na przestrzeni lat nasz zespół wypracował skuteczne sposoby walki z towarami podrabianymi, w tym m.in. z podróbkami leków, towarów luksusowych, części motoryzacyjnych, odzieży, obuwia, galanterii, kosmetyków i perfum, urządzeń i akcesoriów elektronicznych, programów komputerowych oraz zabawek. Zaufały nam wiodące światowe marki, dla których walka z nieoryginalnym towarem często jest priorytetem. Na zaufanie Klientów zapracowaliśmy skutecznością: z rynku wycofywane są coraz większe partie towarów, a zapadające wyroki w sprawach, w których reprezentujemy naszych Klientów, opiewają na coraz wyższe kwoty odszkodowań.

Reprezentujemy współpracujących z nami właścicieli praw na każdym etapie postępowania: pomagamy wprowadzić ochronę celną danych marek (składając wnioski o ochronę celną), współpracujemy z administracją celno-skarbową oraz policją i prokuraturą, a następnie aktywnie uczestniczymy w procesie karnym w roli oskarżyciela posiłkowego. Zainicjowane postępowanie karne często kończy się ugodą z naruszycielem, bowiem naszym priorytetem jest skrócenie czasu postępowania – od jego zainicjowania do zakończenia – do minimum, aby móc skupić się na kolejnym zadaniu.

Dla naszych Klientów prowadzimy stały monitoring rynku, w szczególności Internetu, w celu wyszukania i reagowania na pojawienie się towarów podrobionych. Współpracujemy z agencjami detektywistycznymi, jak również popularnymi serwisami aukcyjnymi.

Regularnie prowadzimy szkolenia – zarówno dla służb celnych, jak i policji – aktywnie uczestniczymy w kursach organizowanych przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkołę Policji w Pile, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i inne.

Przyjazny dla każdego Klienta, dopasowany do jego potrzeb sposób rozliczeń sprawia, że inwestycja w ochronę praw oferowaną przez naszą kancelarię jest wydatkiem, który się szybko zwraca, przynosząc wymierne efekty.


Intellectual property
and media law professionals.

Pl. Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach podrobionych znaków towarowych prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz:

ul. Marokańska 2s lok 4
03-977 Warszawa

tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners