• Spory sądowe

Nasz dział procesowy posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu skomplikowanych procesów. Twórczo korzystamy z instrumentów procesowej ochrony prawnej na etapie przygotowania do procesu, negocjacji ugodowych, jak i w trakcie samego procesu.

Wspieramy naszych Klientów przed sądami powszechnymi i polubownymi. Nasz zespół składa się z prawników wyspecjalizowanych w postępowaniach cywilnych, karnych i administracyjnych. Pomagamy przy zabezpieczeniu dowodów naruszenia, współpracujemy z detektywami, skutecznie posługujemy się roszczeniami informacyjnymi oraz reprezentujemy naszych klientów na etapie postępowania zabezpieczającego oraz w trakcie postępowania głównego.

Nasz zespół ma na swoim koncie prowadzenie wielu skomplikowanych procesów, z zakresu ochrony dóbr osobistych i wizerunku, prawa autorskiego, sporów patentowych, postępowań dotyczących znaków towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz sporów domenowych. Pozwala to na prowadzenie nawet najbardziej złożonych, precedensowych sporów sądowych. Posiadamy unikalne kompetencje, aby chronić prawa własności intelektualnej naszych klientów, zarówno w procesie cywilnym jak i karnym.

Organizujemy i koordynujemy pomoc prawną dla polskich przedsiębiorców w całej Europie i poza nią. Dzięki sieci współpracujących i sprawdzonych kancelarii prawnych jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom obsługę prawną sporów na najważniejszych dla nich rynkach, w tym w Chinach,  Niemczech, Indiach i  innych miejscach na całym świecie.

Doświadczenie


reprezentowaliśmy organizatorów dużych wydarzeń sportowych w licznych sporach związanych z kampaniami ambush marketingowymi w związku z EURO 2012, EURO 2016 oraz innymi dużymi wydarzeniami sportowymi,

reprezentowaliśmy wydawcę gier komputerowych w sporze z autorem książek, na bazie których oparta została fabuła gry,

reprezentowaliśmy polskiego producenta kabli, osprzętu kablowego oraz osprzętu termokurczliwego w szeregu sporów o naruszenie patentu, w tym w postępowaniach zabezpieczających przed udzieleniem zabezpieczenia (tzw. defence pack strategies),

doradzaliśmy oraz reprezentowaliśmy globalnego producenta kosmetyków w sporze o nieuczciwe naśladownictwo opakowań oraz o naśladowniczą reklamę  szamponów i odżywek do włosów - reprezentowaliśmy producenta systemów odwadniania (drenażu) dużych powierzchni w sporze patentowym przeciwko niemieckiemu producentowi podobnych systemów odwadniania terenu,

reprezentowaliśmy dużego producenta z branży FMCG w sporach o prowadzenie nieuczciwej i wprowadzającej w błąd reklamy,  o nieuczciwe naśladownictwo produktów oraz o stosowanie opakowań wprowadzających w błąd,

co roku prowadzimy kilkaset nowych spraw karnych związanych z podrobionymi towarami wprowadzanymi na rynek polski.


Intellectual property
and media law professionals.

Pl. Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach podrobionych znaków towarowych prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz:

ul. Marokańska 2s lok 4
03-977 Warszawa

tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners