• Spory patentowe

Dysponujemy unikalnym doświadczeniem w sporach patentowych. Twórczo korzystamy z instrumentów procesowej ochrony prawnej na etapie przygotowania do procesu, negocjacji ugodowych, jak i w trakcie samego procesu. W wyniku wieloletniej współpracy z rzecznikami patentowymi stworzyliśmy zespół wyspecjalizowany w prowadzeniu sporów patentowych.

Pomagamy przy zabezpieczeniu dowodów naruszenia, współpracujemy z detektywami, reprezentujemy naszych Klientów na etapie postępowania zabezpieczającego oraz w trakcie postępowania głównego. Inicjujemy procesy o zaniechanie naruszenia, jak i o ustalenie braku istnienia naruszenia patentu. Opracowujemy strategie obronne (defence pack), ograniczając ryzyka związane ze spodziewanym atakiem.

Braliśmy udział w licznych postępowaniach przed sądami powszechnymi, Urzędem Patentowym RP oraz w postępowaniach mediacyjnych. Organizujemy pomoc prawną w sporach patentowych dla polskich przedsiębiorców w Europie i poza nią. Dzięki sieci współpracujących i sprawdzonych kancelarii prawnych jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom obsługę prawną sporów patentowych na całym świecie.

Doświadczenie


reprezentowaliśmy polskiego producenta kabli, osprzętu kablowego oraz osprzętu termokurczliwego w szeregu sporów o naruszenie patentu, w tym w postępowaniach zabezpieczających przed udzieleniem zabezpieczenia (tzw. defence pack strategies),

reprezentowaliśmy producenta systemów odwadniania (drenażu) dużych powierzchni w sporze patentowym przeciwko niemieckiemu producentowi podobnych systemów odwadniania terenu,

reprezentowaliśmy globalnego producenta sprzętu komputerowego w sporach patentowych dotyczących szeregu kluczowych produktów oraz koordynowaliśmy działania celne,

doradzaliśmy i reprezentowaliśmy polskiego producenta sprzętu RTV oraz urządzeń multimedialnych w sporach patentowych oraz w negocjacjach ugodowych dotyczących naruszeń praw do wynalazków na urządzenia umożliwiające kodowanie zapisu na nośnikach cyfrowych,

doradzaliśmy i reprezentowaliśmy globalnego producenta leków w sporach patentowych dotyczących produktów konkurencyjnej firmy zawierających tę samą substancję czynną, w tym również w postępowaniach zabezpieczających przed udzieleniem zabezpieczenia (tzw. defence pack strategies).


Intellectual property
and media law professionals.

Pl. Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach podrobionych znaków towarowych prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz:

ul. Marokańska 2s lok 4
03-977 Warszawa

tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners