• Prawo prasowe

Rynek prasy ulega nieustannym przemianom  wynikającym z gwałtownego rozwoju technologii i zapotrzebowania opinii publicznej na ciągły dostęp do informacji. W realiach, w których liczy się zwłaszcza czas publikacji informacji tworzenie materiałów prasowych w sposób rzetelny i bezpiecznych pod względem prawnym stanowi istotne wyzwanie. Dobrze znamy specyfikę pracy redakcji informacyjnych i potrafimy udzielić skutecznego wsparcia w kluczowych etapach pracy dziennikarzy.

Posiadamy szeroką praktykę doradztwa na rzecz wydawców radiowych, telewizyjnych
i internetowych.

Już na etapie przygotowania tekstów prasowych i gromadzenia dokumentacji dokonujemy pierwszych opinii i analiz. Weryfikujemy zakres zebranych informacji, a następnie przeprowadzamy ocenę gotowych treści ograniczając do minimum ryzyko prawne związane
z ich publikacją.

Zapewniamy pełną obsługę prawną w zakresie ewentualnych skutków publikacji materiałów prasowych. Udzielamy wsparcia przedprocesowego formułując odpowiedzi na pisma, zgłaszane roszczenia lub wnioski o zamieszczenie sprostowania materiału prasowego.

Prowadzimy kompleksowe doradztwo procesowe związane z działalnością prasową. Reprezentujemy wydawców, redaktorów naczelnych oraz dziennikarzy w postępowaniach cywilnych, karnych i administracyjnych. W szczególności, zastępujemy naszych klientów
w postępowaniach o ochronę dóbr osobistych, a także w sprawach o zniesławienie lub zniewagę za pomocą środków masowego komunikowania.

Wspieramy dziennikarzy w uzyskiwaniu dostępu do informacji publicznej. Występujemy w ich imieniu przeciwko podmiotom dopuszczającym się czynów zabronionych wobec przedstawicieli prasy, w szczególności wywierania presji na dziennikarzy i utrudniania krytyki prasowej.

Pomagamy w sporządzaniu i negocjacjach dokumentów niezbędnych w codziennej działalności prasowej: umów przenoszących prawa autorskie, umów licencyjnych oraz umów z bohaterami materiałów prasowych.  


Intellectual property
and media law professionals.

Pl. Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach podrobionych znaków towarowych prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz:

ul. Marokańska 2s lok 4
03-977 Warszawa

tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners