Prawo muzyki

Znamy się na prawie, ale również na muzyce. W praktyce kancelarii łączymy wiedzę i doświadczenie z obu tych dziedzin. Dzięki temu możemy lepiej doradzać branży muzycznej oraz podmiotom korzystającym z muzyki.

Prawo muzyki dotyczy wszelkich aspektów działania branży muzycznej, w tym tworzenia i korzystania z muzyki.

Pomagamy w sporządzaniu i negocjacjach umów, w tym umów: o zamówienie utworu, umów z artystami wykonawcami, umów wydawniczych, koncertowych, z menedżerem,  licencyjnych,  pomiędzy członkami zespołu muzycznego, umów z producentami muzycznymi, umów najmu (wypożyczenia) nut oraz umów przeniesienia autorskich praw majątkowych.

Udzielamy praktycznych porad prawnych we wszelkich sprawach związanych z prawem muzyki.

Pomagamy zespołom muzycznym uregulować zasady ich funkcjonowania m.in. poprzez rejestrację nazwy zespołu jako znaku towarowego.

Znamy praktykę działania organizacji zbiorowego zarządzania takich jak: ZAIKS, SAWP, STOART i ZPAV oraz mamy doświadczenie w kontaktach z tymi podmiotami.

Sporządzamy opinie prawne z zakresu prawa muzyki. Doktor Aleksandra Sewerynik jest jedynym w Polsce ekspertem przygotowującym integralne, muzyczno-prawne ekspertyzy porównawcze utworów w kontekście plagiatu.

Reprezentujemy naszych Klientów przed sądami i urzędami oraz prowadzimy mediacje i rozmowy ugodowe.

Prowadzimy specjalistyczne szkolenia.

Pracujemy w szczególności dla: twórców, artystów wykonawców, zespołów muzycznych, producentów, wydawców (w tym publisherów), nadawców, banków muzyki, agencji, organizatorów imprez, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych, podmiotów korzystających z muzyki, instytucji kultury, producentów filmowych oraz właścicieli i użytkowników serwisów internetowych.

Doświadczenie


negocjowaliśmy w imieniu popularnego artysty szereg umów dotyczących jego udziału w kampaniach reklamowych czołowych światowych marek,

reprezentowaliśmy znanego artystę w sporze z producentem muzycznym,

reprezentowaliśmy polską gwiazdę muzyki pop w negocjacjach umowy z dużą wytwórnią fonograficzną,

doradzaliśmy autorce lifestyle’owego kanału na YouTube przy wydaniu autorskiej płyty,

udzieliliśmy wielu porad prawnych odpowiadając muzykom na wszelkie ich wątpliwości dotyczące działalności artystycznej, np. korzystania z sampli, wykonywania coverów, kontaktów ze studiem nagrań, relacji pomiędzy współautorami, relacji z menedżerem, zarabiania na YouTube, blokowania wideo na YouTube oraz zarządzania twórczością przez organizacje zbiorowego zarządzania,

nasz ekspert sporządził szereg opinii prawnych w sprawie plagiatu muzycznego, zarówno dla samych autorów, jak i dla wytwórni muzycznych oraz agencji reklamowych,

całościowo obsługiwaliśmy produkcję największego słuchowiska w Polsce,

doradzaliśmy w sprawie rejestracji nazwy orkiestry symfonicznej jako znaku towarowego,

reprezentowaliśmy członków kultowego zespołu muzycznego w sporze o nazwę zespołu,

zapewniamy kompleksową i stałą obsługę prawną jednej z czołowych polskich artystek.


Intellectual property
and media law professionals.

Pl. Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach podrobionych znaków towarowych prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na:

ul. Marokańska 2s lok 4
03-977 Warszawa

tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners