• Ochrona znaków towarowych i wzorów

Znak towarowy jest doskonałym narzędziem budowania wartości marki.

Zapewniamy pełną obsługę prawną w zakresie ochrony znaków towarowych oraz innych oznaczeń odróżniających, a także wzorów przemysłowych w Polsce oraz poza jej granicami.

Doradzamy w wyborze strategii ochrony. Oferujemy pełen zakres usług: rejestrujemy znaki towarowe i wzory przemysłowe w systemie krajowym (Urząd Patentowy RP), unijnym (EUIPO) oraz międzynarodowym (WIPO).

Koordynujemy  rejestracje znaków i wzorów na całym świecie.  We współpracy ze sprawdzonymi i renomowanymi kancelariami zagranicznymi, zarządzamy znakami i wzorami naszych klientów nie tylko na najważniejszych rynkach, tj. w USA, Chinach, Indiach, Brazylii, ale również wszędzie tam, gdzie docierają towary lub usługi polskich przedsiębiorców.

W szczególności:


sprawdzamy, czy oznaczenie nadaje się do rejestracji („trademark clearance search) i wybieramy najlepszą strategię dla jego rejestracji,

prowadzimy postępowanie zgłoszeniowe,

zarządzamy portfelami praw: monitorujemy opłaty, odnawiamy ochronę, dbamy o utrzymanie ochrony,

składamy sprzeciwy w przypadku próby rejestracji znaków podobnych oraz reprezentujemy klientów w sporach przed urzędami,

reprezentujemy klientów w sporach przed sądami oraz koordynujemy zagraniczne spory naszych klientów,

przygotowujemy umowy cesji, licencji, ugody, listy zgody,

przeprowadzamy badania całego portfolio praw („due diligence),

prowadzimy monitoring znaków („trademark watching”), sprawdzając, czy ktoś nie posługuje się znakiem identycznym lub podobnym.


Intellectual property
and media law professionals.

Pl. Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach podrobionych znaków towarowych prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz:

ul. Marokańska 2s lok 4
03-977 Warszawa

tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners