• Ochrona dóbr osobistych

W dobie powszechnego „hejtu” i zacierania się granic pomiędzy dozwoloną krytyką, a obraźliwym komentarzem, ochrona dobrego imienia nabiera bardzo dużego znaczenia. Również renoma przedsiębiorcy może zostać zaprzepaszczona przez nieuczciwe działania konkurencji. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że poprzez właściwe działania potrafimy skutecznie zapobiegać naruszeniom dóbr osobistych, a w razie kryzysu, szybko ograniczyć negatywne skutki takich naruszeń.

 W XXI wieku obserwujemy szereg zagrożeń dla prywatności, dobrego imienia czy renomy. W dobie social media żadna informacja nie pozostaje niezauważona, a każdy błąd może kosztować utratę reputacji, klientów lub wkroczenie mediów w prywatność naszą jak również naszych najbliższych.

W ramach praktyki ochrony dóbr osobistych, doradzamy naszym Klientom we wszystkich aspektach dotyczących ochrony ich dóbr osobistych. Pomagamy w tworzeniu komunikacji, negocjujemy umowy dotyczące korzystania z popularności osób powszechnie znanych, tworząc bezpieczne ramy dla współpracy biznesowej.

Kiedy już dojdzie do naruszenia dóbr osobistych, nasza wieloletnia praktyka oraz współpraca ze specjalistami PR, marketingu i monitorowania mediów pozwalają na zbudowanie skutecznej strategii działania, dającej naszym Klientom poczucie odzyskania kontroli nad biegiem wydarzeń i kreowania własnego scenariusza dalszych, przemyślanych pod każdym kątem, kroków.

Na dalszym etapie sprawy reprezentujemy naszych Klientów przed sądami oraz prowadzimy mediacje i rozmowy ugodowe. Formułujemy wnioski o sprostowanie publikacji, prowadzimy spory sadowe o ochronę dóbr osobistych, w tym takie, które zostały poprzedzone złożeniem odpowiednich wniosków o zabezpieczenie. Pomagamy osobom powszechnie znanym i przedsiębiorcom w trakcie tzw. kryzysów wizerunkowych na każdym etapie: oceniamy materiały prasowe, współpracujemy ze specjalistami PR w tworzeniu komunikacji, reprezentujemy stanowisko naszych Klientów w mediach i na sali sądowej. Reprezentujemy Klientów w postępowaniach karnych przeciwko hejterom internetowym i tzw. złodziejom tożsamości w sieci.

Doświadczenie


pomogliśmy zapanować nad kryzysem wizerunkowym autorce licznych publikacji i programów telewizyjnych z zakresu psychologii, znanym prezenterom telewizyjnym, dziennikarzom i publicystom,

negocjowaliśmy w imieniu czołowego polskiego aktora umowę dotyczącą jego udziału w kampanii reklamowej światowej marki - kontraktu okrzykniętego przez media jako jednego z najdroższych w historii,

reprezentowaliśmy instytucję finansową w szeregu procesów sądowych dotyczących naruszenia jej dobrego imienia w mediach,

reprezentowaliśmy szereg osób publicznych w sprawach przeciwko tzw. tabloidom i wydawcom portali plotkarskich,

wspieraliśmy specjalistów PR w zakresie aspektów prawnych komunikacji kryzysowej podmiotów z rynku finansowego,

doprowadziliśmy do usunięcia nieprawdziwych i szkalujących komentarzy na temat przedsiębiorcy, zamieszczonych na forum internetowym.


Intellectual property
and media law professionals.

Pl. Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach podrobionych znaków towarowych prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz:

ul. Marokańska 2s lok 4
03-977 Warszawa

tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners