Nowe technologie i IT

Nowe technologie to nowe wyzwania prawne. Prawnicy naszej kancelarii na bieżąco śledzą nowe zjawiska i zmieniające się otoczenie prawne w cyfrowym świecie.

Wspieramy naszych Klientów w związku z tworzeniem, wdrażaniem i eksploatacją systemów informatycznych, stron internetowych, aplikacji mobilnych i gier komputerowych. 

W ramach praktyki prawa nowych technologii i IT pomagamy w sporządzaniu i negocjacjach umów o stworzenie i wdrożenie programów komputerowych, aplikacji mobilnych, stron www i systemów informatycznych, umów SLA, umów licencyjnych i umów z zakresu outsourcing’u. Obsługujemy również spory w branży IT. Doradzamy w zakresie odpowiedzialności ponoszonej przez dostawców usług hostingowych. Weryfikujemy umowy licencji, o przeniesienie majątkowych praw autorskich, umów na wdrożenie systemów informatycznych, umów serwisowych. Tworzymy regulaminy serwisów internetowych. Wspomagamy Klientów w prawnych aspektach e-marketingu.

Udzielamy praktycznych porad prawnych oraz sporządzamy opinie prawne.

Prowadzimy specjalistyczne szkolenia oraz aktywnie wspieramy środowisko polskich start-upów technologicznych, od lat jesteśmy partnerem MIT ENTERPRISE FORUM CEE POLAND szkoląc i doradzając uczestnikom kolejnych programów akceleracji. MIT Enterprise Forum CEE POLAND jest częścią globalnej sieci MIT Enterprise Forum, stowarzyszonej z najlepszym na świecie uniwersytetem technologicznym - Massachusetts Institute of Technology. Celem programu jest wsparcie rozwoju najbardziej innowacyjnych startupów z Europy Środkowej i Wschodniej poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami wiodących przedsiębiorstw oraz doświadczeniem polskich i międzynarodowych mentorów.

Wspomagamy działalność inwestycyjną oraz badawczo-rozwojową naszych Klientów.

Doświadczenie


opiniowaliśmy oraz przygotowywaliśmy umowy obejmujące opracowanie oprogramowania i jego licencjonowanie, wsparcie i utrzymanie, SLA, IT outsourcing i konserwację,

doradzamy wiodącemu polskiemu producentowi gier komputerowych,

konstruowaliśmy umowę dotyczącą innowacyjnej aplikacji opartej o mechanizmy sztucznej inteligencji (AI),

tworzyliśmy regulaminy serwisów internetowych dla rejestratora domen w Polsce oraz reprezentowaliśmy go w sporach sądowych,

przygotowaliśmy oraz opiniowaliśmy umowy licencyjne o eksploatację utworów, w tym umowy EULA (End User Licence Agreement),

przygotowywaliśmy umowy licencyjne dla polskiego koncernu energetycznego z dostawcą oprogramowania, asystowaliśmy przy tworzeniu programu zakupów grupowych.


Intellectual property
and media law professionals.

Pl. Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach podrobionych znaków towarowych prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na:

ul. Marokańska 2s lok 4
03-977 Warszawa

tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners