• Moda i design

Dobry projekt uwzględnia zarówno wygodę i oczekiwania użytkownika, jak i wysoką estetykę oraz oryginalność. Wiemy jak istotne jest zapewnienie skutecznej i szybkiej ochrony projektantom, w szczególności przed kopiowaniem ich kluczowych produktów.

W branży modowej, jak i w świecie designu, szczególne zastosowanie znajdują przepisy prawa pozwalające skutecznie ochronić zewnętrzną postać produktu. Zapewniamy ochronę przed kopiowaniem projektów naszych Klientów, jak również przed zbyt daleko idącą „inspiracją”.  Przeprowadziliśmy wiele procesów sądowych w tym zakresie, zabezpieczając roszczenia ze skutkiem natychmiastowym, jak i uzyskując informacje o skali naruszeń w ramach roszczenia informacyjnego.

Zapewniamy pełną obsługę prawną podmiotom działającym zarówno w branży meblarskiej, jak i odzieżowej, zaangażowanym w produkcję i dystrybucję, jak również projektantom, agencjom kreatywnym, agencjom reklamowym, grafikom i fotografom. Wspomagamy również start-up'y z tych branż.  

W ramach praktyki rejestrujemy wzory, jak i przestrzenne znaki towarowe, a także skutecznie pomagamy chronić producentów przed podróbkami. Współpracujemy z detektywami, celnikami oraz policją. Pomagamy w sporządzeniu i negocjowaniu umów. Reprezentujemy naszych Klientów w postępowaniach przed sądami i urzędami, prowadzimy mediacje oraz rozmowy ugodowe.

Doświadczenie


reprezentowaliśmy skandynawskiego producenta oświetlenia oraz projektanta lamp w szeregu postępowań sądowych przeciwko sprzedawcom nieoryginalnych lamp - we wszystkich sprawach sądy uwzględniały nasz wniosek o zabezpieczenie roszczeń (zakaz sprzedaży na czas procesu) oraz roszczenie informacyjne,

reprezentowaliśmy polskiego producenta krzeseł i hiszpańskiego projektanta w sporze sądowym oraz w negocjacjach ugodowych dotyczących naruszenia praw do utworu – projektu krzesła - poprzez produkcję i sprzedaż krzeseł podrobionych,

reprezentowaliśmy fińską projektantkę tworzącą odzież oraz artykuły gospodarstwa domowego według własnego wzornictwa przeciwko wykorzystaniu jednego z jej najpopularniejszych wzorów w reklamie,

reprezentowaliśmy  projektantów i producentów dóbr luksusowych w szeregu postępowań karnych i cywilnych w związku z importem produktów pirackich i podrobionych do Polski.


Intellectual property
and media law professionals.

Pl. Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach podrobionych znaków towarowych prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz:

ul. Marokańska 2s lok 4
03-977 Warszawa

tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners