• Media, film i fotografia

Media, filmowcy, fotografowie potrafią uchwycić te momenty, które często nam umykają oraz zapewniają atrakcyjne i komunikatywne metody przekazu i budowania relacji.  Tak samo w naszej praktyce staramy się o klarowne i zrozumiałe przedstawienie analiz prawnych, a dzięki wieloletniej praktyce wiemy, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

Prawo autorskie chroni działalność twórczą człowieka, której przejawem są m.in. fotografie, grafiki, spoty reklamowe, filmy oraz programy telewizyjne. Zabezpiecza również wysiłek organizacyjny i finansowy włożony w ich powstanie.

W ramach praktyki prawa mediów pomagamy w sporządzeniu i negocjacji umów, w tym umów o zamówienie utworu, umów z artystami wykonawcami (aktorami), umów wydawniczych, umów licencyjnych, umów producenckich oraz umów przeniesienia autorskich praw majątkowych. 

Nasi Klienci mogą liczyć na wsparcie na każdym etapie powstawania tzw. contentu – od oceny ich projektów, po pomoc w sytuacjach spornych. W naszej praktyce na co dzień spotykamy się z problemami dotyczącymi korzystania z dóbr osobistych lub twórczości innych osób, znaków towarowych i oznaczeń przedsiębiorstwa. Prowadzimy audyty w zakresie prawidłowości i skuteczności umów prawnoautorskich.

Wspomagamy producentów filmowych, począwszy od analizy prawnej scenariuszy filmowych, przez umowy z twórcami, artystami, koproducentami i dystrybutorami. Wspieramy naszych Klientów w relacjach z PISF, bierzemy udział w negocjacjach z kontrahentami, służymy radą i doświadczeniem na każdym etapie produkcji.

Udzielamy praktycznych porad prawnych oraz sporządzamy opinie prawne w sprawach związanych z prawem mediów, w tym z prawem autorskim. 

Znamy praktykę działania organizacji zbiorowego zarządzania oraz mamy doświadczenie w kontaktach z tymi podmiotami. 

Reprezentujemy naszych Klientów przed sądami i urzędami oraz prowadzimy mediacje i rozmowy ugodowe. 

Prowadzimy specjalistyczne szkolenia, m.in. dotyczące prawnych aspektów produkcji filmowych, specyfiki umów z artystami wykonawcami oraz prawa autorskiego w fotografii.

Pracujemy w szczególności dla: nadawców telewizyjnych i radiowych, producentów filmowych, agencji reklamowych, agencji artystycznych, fotografów, grafików, reżyserów, scenarzystów, scenografów, autorów kostiumów, aktorów, modelek, właścicieli oraz użytkowników serwisów internetowych. 

Reprezentujemy szereg fotografów w sporach dotyczących naruszenia praw autorskich. Zajmujemy się ochroną praw naszych Kientów w Internecie, reagujemy również w przypadku naruszeń w formie materiałów drukowanych. W kompleksowy sposób wspomagamy fotografów w walce o swoje prawa- od chwili stwierdzenia naruszenia, aż do otrzymania odszkodowania. Wśród naszych Klientów znajdują się m.in. czołowi w skali kraju specjaliści z zakresu fotografii lotniczej.

Doświadczenie


całościowo obsługiwaliśmy produkcję największego słuchowiska w Polsce,

obsługa prawna filmów produkcji polskiej i międzynarodowej, we współpracy z zagranicznymi kancelariami prawnymi,

stworzenie spółek celowych i innych wehikułów prawnych dla produkcji audiowizualnych,

prowadzenie sporu dotyczącego wykorzystania motywów z kultowej produkcji filmowej w reklamie platformy   e-commerce,

prowadzenie głośnego sporu o wykorzystanie książki i biografii osoby znanej w produkcji filmowej,

reprezentowanie producenta filmowego w sporze z rodziną osoby zmarłej, której historia znalazła się w filmie fabularnym,

obsługa sporu dotyczącego wykorzystania fotografii naszego Klienta przez znaną spółkę z branży budowlanej,

reprezentowanie w sporze sądowym znanego fotografa w zakresie wykorzystania przez jeden z czołowych dzienników szeregu jego zdjęć bez uzyskania licencji,

obsługa sporu dotyczącego wykorzystania fotografii naszego Klienta na okładce książki,

przeprowadzenie kilkudziesięciu szkoleń dla twórców: fotografów, grafików i twórców internetowych.


Intellectual property
and media law professionals.

Pl. Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach podrobionych znaków towarowych prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz:

ul. Marokańska 2s lok 4
03-977 Warszawa

tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners