• Gaming

Gry video nie są już dziś tylko niszową rozrywką. To często ogromne produkcje o budżetach niejednokrotnie przewyższających topowe produkcje filmowe. Branża gier w ostatnich latach prześcignęła Hollywood nawet pod względem dochodów. Wraz z tak spektakularnym rozwojem sektora gier przed ich producentami pojawiają się co raz bardziej skomplikowane problemy, często na styku biznesu i prawa.

Przedsięwzięcie, jakim jest dziś stworzenie gry video, nawet gry indie, wymaga opracowania licznych kwestii prawnych, w szczególności z zakresu własności intelektualnej. Dzisiejsze gry komputerowe to bowiem często wielowątkowe opowieści osadzone w ogromnych światach stworzonych tylko na ich potrzeby, w których wykorzystuje się chronione prawem autorskim utwory takie jak muzyka, animacja, grafika, scenariusz i wiele innych. Niektóre gry odtwarzają rzeczywistość tak dokładnie, że możemy w nich ujrzeć znane nam obiekty jak samochody, broń, ubrania, czy nawet dzieła sztuki oraz istniejące budynki, a na nich znaki towarowe i reklamy globalnych marek. Produkcja gier, jest zatem nie lada wyzwaniem w zakresie prawa własności intelektualnej.

Posiadamy wiedzę i doświadczanie pozwalające nam na kompleksową realizację od strony prawnej najbardziej złożonych projektów z obszaru produkcji gier video.  Nasza ekspertyza w doradztwie na rzecz wiodącego wydawcy gier, a także doświadczenie w obsłudze licznych produkcji filmowych, producentów, aktorów i muzyków, a także doświadczenie w pracy dla software house’ów stanowią gwarancję skuteczności podejmowanych przez nas działań.

Doświadczenie


reprezentowaliśmy wydawcę gier komputerowych w sporze z autorem książek, na bazie których oparta została fabuła gry,

całościowo obsługiwaliśmy produkcję największego słuchowiska w Polsce,

reprezentowaliśmy spadkobierców znanego polskiego pisarza w sporach dotyczących bezprawnych adaptacji filmowych powieści,

tworzyliśmy umowy licencyjne lub przenoszące majątkowe prawa autorskie, dotyczące skomplikowanych przedsięwzięć telewizyjnych, utworów multimedialnych, filmów i programów komputerowych,

zabezpieczyliśmy prawnie możliwość skorzystania z wizerunku znanego aktora w ramach gry komputerowej jako tzw. avatara,

doradzamy wiodącemu polskiemu producentowi gier komputerowych,

przygotowaliśmy oraz opiniowaliśmy umowy licencyjne na eksploatację utworów, w tym umowy EULA (End User Licence Agreement).


Intellectual property
and media law professionals.

al. J. Ch. Szucha 16/18
00-582 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach podrobionych znaków towarowych prosimy pisać na biuro@hrp.pl

ul. Marokańska 2s lok 4
03-977 Warszawa

tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners