al. J. Ch. Szucha 16/18
00-582 Warszawa
tel: (+48 22) 299 60 70
office@hrp.pl
  • Blog

Epic Games v Apple

Epic Games vs. Apple – giganci walczą o płatności

Giganci na rynku aplikacji mobilnych

Apple i Epic Games współpracowały ze sobą przez lata. App Store jest bowiem, obok Google Play, jedną z najważniejszych platform oferujących użytkownikom urządzeń mobilnych dostęp do aplikacji tworzonych przez deweloperów, w tym Epic Games. Dostępność gier oraz innych aplikacji w App Store oraz Google Play jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o ich sukcesie. W efekcie możliwość współpracy z Apple i Google w dużej mierze determinuje rozpoznawalność aplikacji i dochody jej twórcy. Jednak zasady korzystania z App Store i Google Play od dłuższego czasu były przedmiotem krytyki ze strony deweloperów.

Czytaj więcej

Towary podrobione

Podrobione produkty – co można znaleźć na półkach i jakie są skutki nabycia takich produktów dla konsumentów

Zdecydowana większość konsumentów jest świadoma występowania zjawiska kopiowania produktów, oznaczania ich podrobionymi znakami towarowymi oraz ich sprzedaży. Obecność na rynku podrobionych kosmetyków, odzieży czy obuwia jest dobrze zakorzeniona w powszechnej świadomości.  Podrabianie niektórych innych produktów może jednak być zaskoczeniem dla ich potencjalnych nabywców i prowadzić do nieświadomego nabycia towaru nieoryginalnego.

Czytaj więcej

Nowe sądy do spraw własności intelektualnej

Od 1 lipca 2020 roku w Polsce działają sądy do spraw własności intelektualnej. Ich wprowadzenie jest wynikiem szerokiej reformy postępowania cywilnego dotyczącej rozpatrywania sporów z zakresu IP.

Czytaj więcej


Intellectual property
and media law professionals.

al. J. Ch. Szucha 16/18
00-582 Warszawa

tel: (+48) 22 299 60 70
tel: (+48) 579 066 338
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 - Hasik Rheims & Partners